Терміни та матеріали
Латодержателі - пластикові насадки для кріплення лат до металевого або дерев'яного каркаса. У французьких розкладачках використовуються латодержателі на круглу трубу діаметром 25мм, які кріпляться одним саморізом. У розкладачках застосовуються латодержателі, які конструктивно відрізняються від латодержателей, використовуваних в механізмах трансформації з іншими типами складання. У середній частині кишені, який вставляється лата, встановлений фіксатор, який утримує лату в латодержателе.
Лати - гнутоклеєні елементи в м'яких меблів, які додають пружні властивості сидінням і іноді спинкам диванів і крісел. Технологія виробництва лат багато в чому схожа з технологією виробництва фанери. Єдина відмінність - заготовки для лат проводиться з невеликим, буквально 2-3 сантиметровим вигином. За рахунок цього вигину, який заданий латі спочатку, лата пружинить, аналогічно ресорі. Лати для французьких розкладачок відрізняються по товщині від лат, застосовуваних в інших типах розкладних механізмів.
Наповнювачі - вони відповідають за форму. Чим більше часу ми проводимо на дивані, тим більше уважніше слід вибирати його форму. Основне якість наповнювачів - пружність, тобто здатність швидко відновлювати первісний стан після деформації, при цьому не повинно губитися така якість, як м'якість. В якості наповнювачів до сих пір використовують натуральні матеріали, тобто пружинні блоки разом з кінським волоссям і пухом, але такі меблі досить висока в ціні. У серійному виробництві, розрахованим на середній ціновий рівень, в основному використовуються синтетичні матеріали - поролон або по науковому - пінополіуретан. Він буває двох видів - м'який (матрацний) і жорсткий - формований поліуретан, з якого виготовляють форми підлокітників або підголівників. Слід знати, що поліуретан для сидіння (лежання) повинен мати щільність не менше 30 кг / м ³.
В якості прокладок між пенополіуретаном і тканиною використовують синтепон, добре відомий по теплим курток.
До інших наповнювачів, що з'явилося на ринку порівняно недавно відносяться: файберформ, дюрафил, брітфіл (76/0, 76/1, 76/2). Всі вони виготовлені з 100%-го поліефірного волокна і належить торговій марці «Холофайбер», всі ми його знаємо під назвою «синтепух». Цей штучний наповнювач володіє високою еластичністю, довговічний. Такі меблі легко відновлює форму, до того ж він зберігає тепло і володіє вентилюють властивостями. Цей наповнювач не вбирає вологу і не утримує сторонні запахи.
Аналогом «синтепуха» є «комфорель», виготовляється корпорацією «Дюпон».
Оббивка - найдорожча частина меблів (в середньому 70% від вартості). Оббивний матеріал ділять на два види: натуральний і штучний.
З натуральних матеріалів використовують тільки шкіру. В основному на оббивку диванів і крісел йде шкіра корови, буйвола, теляти, які повинні бути еластичними, однаково невеликої товщини, без складок, мати рівномірний оксамитовий блиск. Чим шкіра тонша, тим вона приємніше і еластичнішою, але в теж час, тонка шкіра вимагає більш уважного ставлення. А якщо в будинку живе кіт, то швидше за все, шкіра протипоказана. Коштує така меблі не дешево.
Штучна шкіра, часом виглядає не гірше природної, але набагато дешевше.
Найпоширеніший вид оббивки - тканина. Основні характеристики такої тканини наступні: висока зносостійкість, низька пілінгуемость (стійкість до утворення Катишев), стійкість до впливу ультрафіолету (не вигоряє на сонці), здатність не розтягуватися (в іншому випадку буде обвисати). До натуральних тканин належать сатин, льон, вовна. Вони володіють особливими властивостями: грязе-і водоотталківаніе, негорючість. Існують спеціально створені тканини з тефлоновою обробкою, які відштовхують жир, бруд, чай, кава, вино, молоко. У оббивної тканини може бути присутнім мохер, шовк, лайкра, можуть бути натуральні, сумішеві та синтетичні волокна. Популярна штучна замша-приємна на дотик і зносостійка, а також велюр, жаккард, шенилл, гобелен, мікрофібра, стрейч.
      
Якщо подивитися диван у розрізі, то можна побачити цілий листковий пиріг з різного роду наповнювачів. Приміром, подушкового волокно, обгорнуте спеціальною тканиною, а вже потім йде оббивка або пружинний блок, покритий шаром поролону, потім йде шар ізолюючої тканини, а потім вже оббивка. Сумлінні виробники не заощаджують на шарах. В результаті меблі виходить не дешевої, але і служити вона буде довгі роки, «халтурники» пропонують дешеву продукцію, так як дуже сильно економлять на матеріалах, тому очікувати від такої меблів чогось доброго не доводиться.