Догляд за одягом
      
Загальні рекомендації по догляду
Для збереження підтримки оббивки меблів в належному стані необхідна обробка тканинної оббивки пилососом або м'якою щіткою і своєчасне видалення будь-якої речовини, здатної викликати утворення плями. Потрібно пам'ятати, що тканина необхідно чистити легкими круговими рухами від зовнішнього краю до центру. Після чищення необхідно відразу ж висушити гарячим повітрям на деякій відстані від тканини.
      
Не рекомендується:
▫ виробляти абразивну чистку;
▫ застосування абразивних очищувачів, детергентів, аміачної води або будь-яких хімічних розчинів;
▫ застосування агресивних рідин високої концентрації (спирти, кислоти, луги, розчинники, кисневі очисники).
      
Для більшості меблевих тканин рекомендується тільки сухе чищення (хімчистка).
Рекомендації по догляду за оббивкою зі знімними чохлами. Більшість тканин, використовуваних для оббивки диванів зі знімними чохлами, можна прати вручну, а деякі - в пральній машині (див. рекомендації виробника).
При цьому дуже важливо дотримуватися наступних правил:
▫ періть чохли, вивернувши їх навиворіт, з застебнутими блискавками. Якщо на чохлах є липучки, ізолюйте їх від тканини;
▫ використовуйте нейтральні миючі засоби;
▫ періть при рекомендованій виробником температурі. При використанні пральної машини, вибирайте делікатну програму прання;
▫ використовуйте мінімум центрифуги;
▫ сушити тканину необхідно при кімнатній температурі, уникаючи попадань прямих сонячних променів;
▫ гладити при рекомендованій виробником температурі через білу бавовняну тканину. Тканини типу мікрофібри і шенілла гладять з вивороту.
Не рекомендується:
▫ використання чистячих засобів, що містять відбілювачі;
▫ використання пом'якшувачів.
Видалення локальних забруднень: Кава, чай, фруктовий сік: промокніть пляма м'якою тканиною або серветкою. Нанесіть піну нейтрального миючого засобу, обробіть чистою водою. Якщо пляма не видаляється, використовуйте 10%-й розчин аміаку, розведеного теплою водою. Промийте після обробки теплою водою. Обов'язково просушіть теплим повітрям, використовуючи фен на відстані 30-40 см.
Біле вино: ділянку тканини обробіть розчином з ¼ частини води і ¾ частин метилового спирту. Потім промийте теплою водою. Обов'язково просушіть теплим повітрям, використовуючи фен на відстані 30-40 см.
Пиво: промокніть м'якою тканиною або серветкою. Промийте, використовуючи теплу воду (max. 40 º C) у поєднанні з 3%-м розчином денатурованого спирту. Після обробки промийте водою. Просушіть негайно теплим повітрям, використовуючи фен не відстані 30-40 см.
Жувальна гумка: ділянка з жуйкою тимчасово «заморожується» кубиками льоду, поміщеними в поліетиленовий пакет, а потім віддаляється шпателем.
Шоколад: після повного висихання пляма від шоколаду обробіть мильною водою. Обов'язково просушіть теплим повітрям, використовуючи фен на відстані 30-40 см.
Віск: не видаляйте краплі воску поки вони не висохнуть. Затверділий віск слід роздробити і видалити з поверхні тканини. Залишився пляма пропрасуйте через папір. Повторіть механічну чистку, використовуючи напівжорсткі щітку або кисть.
Кров: видаліть пляма холодною водою.
Нафтопродукти: промокніть пляма тканиною або серветкою. Почекайте, коли пляма вбереться, наскільки це можливо. Якщо пляма не віддаляється, промийте, використовуючи мильну піну. Просушіть негайно теплим повітрям, використовуючи фен на відстані 30-40 см.
Флок
Флок - нетканий матеріал (замінник оксамиту). Це оббивна меблева тканина з основою з поліестеру і бавовни (зазвичай 35%-бавовна, 65%-синтетика), на яку електростатичним способом наноситься ворс. Це надає флоку оксамитову поверхню. Флок відповідає основним вимогам, які пред'являються до меблевих тканин. Зовнішній вигляд досить гідний. Флоки витримують будь-які навантаження, оброблені грязе-і водовідштовхувальним просоченням.
Догляд за флок:
1. Чистка може проводитися самими звичайними миючими засобами на водній основі.
2. Для видалення пилу і підтримки шовковистого блиску матеріалу тканину необхідно регулярно обробляти пилососом.
3. Плями, нанесені кульковою ручкою або помадою, можна нейтралізувати за допомогою 10%-го спиртового розчину.
4. Свіжі жирні і мокрі плями легко видалити, якщо Ви докладете до них добре вбирає воду рушник. Обробіть забруднену ділянку невеликою кількістю води і м'якого мила, почекайте 2-3 хвилини, потім зітріть пляму круговими рухами губки або м'якої щітки.
5. Морозиво - потерти щіткою з жорстким ворсом, потім обробити пеномоющим средством.6. Не намагайтеся відскоблити засохлі плями або злиплі ворс матеріалу. Не користуйтеся засобами, що чистять, містять сильні хімікати, а також розчинники на основі нафтопродуктів.
Жаккард
Жаккард-штучний шовк. Кілька десятків щіток, що біжать в різних напрямках і під різними кутами, створюють детально підібраний малюнок. Недарма жаккардний верстат називають видатним людським винаходом. Його винайшов Жозеф Марі Жаккард в 1801 році. Основні принципи жаккардового верстата залишилися практично незмінними, за винятком збільшення швидкості роботи. Тканина щільна і жорстка. Петлі перекручені, при затягуванні не розпускаються. Жаккарди «дихають», вони гіпоалергенні. Якщо в жакардових тканинах застосовується Шенілловая нитка, то такі тканини називаються жакардовим Шенілли. Зазвичай Шенілловая нитка вплітається в качок.
Догляд за жаккард: для видалення забруднень з цієї тканини рекомендується сухе чищення. Для видалення пилу тканину можна обробити пилососом. Також пил можна видалити губкою або м'якою щіткою.
1. При видаленні плями його не слід терти. Використовуйте легко всмоктуючі вологу тканину або губку.
2. Плями ніколи не слід терти.
3. Ніколи не використовуйте різні пятновиводящих засоби одночасно.
4. До повного висихання тканини слід уникати будь-якого впливу на зволожену ділянку.
5. Сушити тканину в природних умовах.
Шенілли
Шенілл («chenille») - по-французьки «гусениця». Шенілловая пряжа створюється шляхом вплетення ворсинок між двох міцних ниток, які згодом окручіваются по спіралі. Зовні вона схожа на волохату гусеницю, звідси й назва. Через ворсистою структури тканини створюється приємний ефект гри кольору. Тканина з ворсом, м'яка, тепла, створює затишок в домі. За складом сировини може бути однотонної, скажімо віскозної, або змішаної: наприклад поліестер з віскозою, бавовною чи акрилом. Шенілл - дуже щільна, міцна модна і відносно дорога тканина. За споживчими якостями має високу зносостійкість, так як в ній присутні синтетичні волокна. По екологічних властивостях близька до гобелена, бо містить натуральні волокна.
Догляд за Шенілли: з цієї тканини більшість плям легко видаляється миючими засобами на основі води або звичайним мильним розчином. Сліди від губної помади і жиру можна видалити за допомогою 3-6%-ного аміачного розчину і води. Допускається щадна суха чистка препаратами на основі перхлоретілена.
ВЕЛЮР
Велюр-різновид ворсових тканин. Існують різні способи створення цих тканин. Основний, найбільш поширений спосіб, коли ворсиста нитка переплітається з двома нитками основи. Це можна представити у вигляді дуже щільно набігає один на одного літери «W». Таким чином, досягається підвищена міцність велюру і щільність його ворсу. Широка колірна гамма і унікальний дизайн тканини дозволяють застосувати її у великому спектрі модельного ряду м'яких меблів.
Догляд за велюровими тканинами: чищення пилососом з м'якою щіткою. Прання при температурі не вище 30 º С. Використовувати чистячі засоби на основі води. Короткий режим отжима (ручної отжим небажаний). Не вимагає прасування.
Мікрофібра
Мікрофібра-володіє високою стійкістю до стирання, у неї багата палітра яскравих відтінків. Якості мікрофібри як не можна краще підходять для меблевих покриттів. Не дивно, що мікрофібра називають тканиною третього тисячоліття: висока механічна міцність (розривне зусилля), високі показники опору абразивному зносу (стирання), стійкість до пілінгу (освіта «катишков»), невибагливість у догляді (тканина добре чиститься доступними засобами), зовнішній вигляд наближений до натуральної замші.
Догляд за мікрофіброю: тканина не протирається, не рветься, не линяє і не вицвітає, не вимагає особливого догляду. Для видалення пилу і підтримки шовковистого блиску матеріал необхідно регулярно обробляти пилососом, а також чистити за допомогою сухої губки або м'якої одежної щіткою.
Тефлоновим покриттям
Ці матеріали антісептічни, антиалергенних, вогнестійкі, мають грязеотталкивающей здатністю і мають підвищену зносостійкість.
МЕБЛЕВА замші
Меблева замша - тканинна імітація натурального аналога. Меблева замша зовні незначно відрізняється від натуральної замші, але набагато довговічніше і більш проста у відході, легко чиститься. Поєднує в собі витонченість, стиль і характерні ефекти натуральної замші з міцністю, зносостійкістю і високими технічними характеристиками сучасних матеріалів. Тканина складається з 23% бавовни, 70% поліестеру і 7% клею на основі ПВА. Тканина не утворює «катишков», вогнестійкий, стійка до світла, вологи і тертю. Тканина захищена тефлоновим покриттям.
Догляд за меблевої замшею: забруднення необхідно видаляти негайно. Рідке пляму потрібно спочатку промокнути м'якою серветкою, щоб прибрати забруднення. Після чищення пляму можна висушити феном, тримаючи його на деякій відстані від тканини.
Арпатек
Створення Арпатек почалося з розробок тканин для автомобільної промисловості, де матеріали повинні відповідати особливо високим вимогам експлуатації та комфортності. Після багаторічних досліджень і лабораторних випробувань вдалося створити продукт, в повній мірі відповідає вимогою для застосування у виробництві меблів, одягу, взуття та ін Завдяки своїм унікальним властивостям і неповторною структурі цей матеріал не має аналогів. Арпатек м'який, тонкий і благородний. Схожий на натуральний матеріал і на дотик нагадує шкіру найвищої якості. Арпатек легко чиститься, міцний на розрив, стійкий до механічних і світлових дій, добре зберігає забарвлення і не втрачає зовнішній вигляд. Склад: 42% віскоза, 33% поліуретан, 25% бавовна.
Догляд за тканиною Арпатек: арпатек легко чиститься, добре зберігає забарвлення і не втрачає зовнішній вигляд. Він не вимагає постійного догляду. Для тих, хто все ж таки бажає доглядати за матеріалом, існують спеціальні очисники та засоби по догляду.
Штучна шкіра
Ключові переваги штучної шкіри:
1. Матеріал приємний у щоденному використанні, м'який на дотик, приємний при довгому сидінні;
2. Дизайн - дрібнозернисте тиснення, аналогічно італійської шкірі. Широка колірна гамма відкриває простір для творчості в створенні інтер'єру:
3. Висока стійкість до стирання;
4. Пожежна безпека матеріалу - не підтримує горіння;
5. Світлостійкість, в тому числі до прямих сонячних променів;
6. Стійкість до агресивних середовищ (алкоголь, кров, морська вода і т.п.);
7. Легке чищення та догляд.
Догляд за штучною шкірою:
Видалення пилу:
▫ необхідно зчищати пил хоча б раз на тиждень, щоб зберегти первинний зовнішній вигляд;
▫ чистити губкою, змоченою мильним розчином;
▫ після чищення губкою - протерти вологою тканиною і потім витерти насухо, не докладаючи надмірних зусиль;
▫ не мити і не споліскувати надмірною кількістю води, яка може потрапити у шви.
Позбавлення від стійких плям:
▫ плями повинні віддалятися негайно;
▫ для видалення використовувати водний спиртової розчин (фортеця не більше 30%). Перед чищенням спробувати на прихованих ділянках.
Засоби, які НЕ МОЖНА застосовувати для догляду та чищення:
▫ нерозбавлений спирт;
▫ ацетон;
▫ всі види полірувальних паст і складів;
▫ тріхлоратін;
▫ прехлоретін;
▫ будь розчинники.
ПРИМІТКА: вибираючи оббивну тканину, покупець повинен пам'ятати, що практично всі матеріали, що мають сумішеві склад волокон бояться великої кількості прямих сонячних променів. Барвники вигорають нерівномірно, і тканина втрачає свій первинний вигляд. Найбільш нестійкі до впливу сонячних променів тканини з набивним малюнком (друкований спосіб). Максимально стійкі тканини з 100% однорідним складом волокон або ворсу, на який нанесений малюнок. Технічні характеристики тканини можуть значною мірою впливати на те, як буде себе вести оббивка в експлуатації. Не всі тканини можуть підходити для того чи іншого дизайну меблів. Особливо це стосується комбінованих варіантів. І ще зверніть увагу. Що догляд за двома типами тканин може виявитися різним.